Adaptační kurzy

Nejlepší pobyty pro vaši školu

ADAPTAČNÍ POBYT

ADAPTAČNÍ KURZ

Intenzivní forma stmelení nového kolektivu - již od první třídy. Realizace převážně na začátku školního roku.

Cílem kurzu je dosáhnout vzájemné spolupráce ve skupině. Zlepšít vzájemnou spolupráci mezi učitelem a žáky. Pomoci žákům snadněji nalézt své místo ve skupině. Předejít sociálně patologickým jevům - šikana, kriminalita, alkoholismus, rasismus.

HARMONIZAČNÍ KURZ

Intenzivní forma stmelení nového kolektivu - již od druhé třídy. Realizace převážně v podzimní či zimní měsíce. V případě potřeby kdykoliv během roku.

Cílem kurzu je navodit a podpořit dobré vztahy ve skupině. Zejména toleranci a respekt. Zlepšit komunikaci a spolupráci mezi spolužáky. Nastolit nebo zlepšit pozitivní klima ve třídě mezi spolužáky a třídním učitelem

VÍKENDOVÝ ADAPTAČNÍ POBYT PRO ŽÁKY první TŘÍDY S RODIČI

Poprvé do školy - jaké to je?  Jaké pocity děti prožívají? A co zažívají rodiče?

Během dvoudenního adaptačního kurzu mají děti, paní učitelka a rodiče možnost se navzájem poznat v neutrálním prostředí a příjemné hravé atmosféře. Děti se mnohem lépe „rozkoukají“ a navíc přechod z mateřské školy a prázdninové atmosféry pro ně bude plynulejší. V neposlední řadě především pak pedagog může zjistit, z jakého prostředí děti přicházejí. Seznámí se s rodičem či rodiči dítěte, což jim v mnoha případech ulehčí vzájemnou komunikaci.

Cílem pobytu je usnadnit dětem seznámení se s novými spolužáky a navázat první kamarádské vztahy. Nastolit pozitivní atmosféru ve třídě mezi učitelem a žáky a nastavit jejich vzájemnou spolupráci. Umožnit pedagogovi blíže poznat děti a především jejich rodiče. Dát příležitost rodičům blíže poznat pedagoga a budoucí spolužáky svého dítěte. Naučit děti základy týmovosti, ohleduplnosti a férovosti.

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...