Program ŠvP

Témata roku 2017

 • ANGRY BIRDS - doporučujeme pro 1.- 3. tříu
  Děti se na tomto programu stanou obyvateli malé vesničky Angry Birds. Děti budou bojovat s nepřáteli, kteří je ohrožují a budou se muset naučit rozlišit, kdo jsou a kdo nejsou jejich přátelé.
   
 • PŘÍRODA JE KAMARÁD – doporučujeme pro 1. – 5. třídu

  Cílem je motivovat děti k zodpovědnosti k práci, škole a životnímu prostředí. Získat šťastný pocit z dobře vykonané práce. Většina úkolů se řeší ve skupině, tudíž se posiluje týmovost a spolupráce.  

 

 • SUPERHRDINA – doporučujeme pro 1. - 9. třídu

  Zábavný program nabízí mladým studentům tematické zpestření školy v přírodě, z níž si odnesou plno hodnotných zážitků. Naučí se novým dovednostem, vyzkouší si netradiční sporty a uměleckou či dramatickou tvorbu.  

 

 • POD PĚTI KRUHY  - doporučujeme pro 1. – 9. třídu

  Během pobytu si vytvoříme svoji vlastní Olympiádu, a to bez rozdílu sportovních výkonů a schopností. Od tvorby vlajky, přes zahajovací ceremoniál až po převedení jednotlivých disciplín.

   
 • EL MAFIOSO – doporučujeme pro 6. – 9. třídu

  Pomocí dramatizace se přesuneme do 30. – 50. letech 20. století v USA. Program dbá především na etickou výchovu mladých lidí, prosazování společenského chování a úcty k ženám/mužům, a to vše naučně-zábavnou formou. Náplní budou týmové sportovní aktivity, výuka společenských tanců, etika, hospodaření s penězi i rozvoj přirozeného soupeření. Rozdělení rolí ve skupině, stmelení kolektivu. Tým si vytvoří také znak rodiny (vlajku) a vytvoří si základní pravidla chování. Mezi netradiční sporty patří například interkross, kroket, indiaca nebo kafe.

  S sebou: starší kus společenského oblečení, kravata či motýlek, šaty a módní doplňky, šperky, líčidla, potřeby na úpravu vlasů apod

 • STAR WARS– doporučujeme pro 3. – 9. třídu

  Vydáme se s dětmi na společnou pouť za hranice oběžné dráhy planety Země. Děti se stanou vesmírnými bojovníky. Ovšem není to tak jednoduché. Vesmírný bojovník se musí naučit přemýšlet nejen bojovně ale i takticky.

 • PŘEKONEJ SÁM SEBE – doporučujeme pro 6. – 9. třídu

  Program dává jedinečnou příležitost otestovat své tělo po duševní i fyzické stránce. Nabízí různorodé tradiční i nezvyklé sportovní aktivity, stmelí kolektiv a prokáže týmového ducha každého jedince. Seznámí děti s prací s mapou, buzolou a naučí je základům orientace v prostoru.

Harmonogram dne na školách v přírodě:

07:00 budíček
07:15 - 07:55 snídaně
08:00 - 11:55 výuka (10:00 svačina před učebnou)
12:00 - 12:45 oběd
12:45 - 14:00 polední klid
14:00 - 17:30 odpolední program (15:00 svačina)
17:30 - 18:30 večeře
18:30 - 19:00 úklid pokojů, odpočinek
19:00 - 21:00 večerní program (20:00 II. večeře)
21:00 večerka

Program pro II. stupeň je přizpůsoben časově večerním programem a večerkou.


Zajistíme program od 13,00 hodin do večerky a noční hlídání do půlnoci a dále noční pohotovost do budíčku.
Program škol v přírodě přizpůsobíme vašim požadavkům a potřebám.